V rámci SR doprava zadarmo na všetky mapy

A toto sme my tam, kde to máme najradšej. Na cestách..

Toto sme my.

Tam, kde to máme najradšej.

Na cestách po svete..

 

Aj ty rád cestuješ? My sme si chceli naše cesty pripomínať aj inak, ako len magnetkami na chladničke alebo albumom plným fotiek. Chceli sme niečo štýlovejšie. Chceli sme si na stenu zavesiť celý náš svet.

Ako vznikali naše mapy?

Na začiatku sme mali celkom jednoduchú predstavu. Zobrať kus plechu a doslova z neho vystrihnúť mapu sveta. Hneď sa však ukázalo, že takto to nepôjde. Tak sme začali vymýšľať, skúšať a testovať. Keď sme držali v rukách prvý kus vypálenej surovej mapy, boli sme nadšení. 

Ale čo ďalej? Ako ju upraviť tak, aby vydržala roky? Nalakovať, natrieť, použiť nejaký olej? Opäť sme skúšali a testovali, nadšenie striedalo sklamanie a naopak. Rukami nám prešlo niekoľko prototypov, až kým sme sa dostali k finálnej verzii.

Ale čo ďalej? Ako ju upevniť na stenu čo najjednoduchšie, ale pritom bezpečne? Najväčšou výzvou bolo upevnenie ostrovov. Keď sme si mapu konečne zavesili na stenu a všetko bolo tip top, pocítili sme obrovskú úľavu a radosť.

Ale čo ďalej? Ako ju zabaliť tak, aby sa pri preprave nepoškodila? Životné prostredie nám nie je ľahostajné a preto bola pre nás priorita vymyslieť balenie, ktoré nebude plné zbytočného plastu. Preto používame papierovú lepiacu pásku, preto používame ako výplň kartón, preto ju prichytávame recykovaným špagátom.

Ale čo ďalej? Aké vymyslieť logo, ktoré bude definovať to, čo robíme? Zvolili sme tvar pinu, ktorým sa označujú miesta na mape. Je to rýdzo slovenský výrobok a tak sme do neho zakomponovali aj slovenské trojvŕšie. A nad všetkým sa týči písmeno M. M ako Mapovane.

A čo ďalej? Už si ju stačí len zavesiť na stenu :) 

 

Neprestávaj objavovať. Prebuď v sebe objaviteľa a zmapuj si zážitky. Tie ti ostanú navždy. Rovnako ako aj naša mapa.

 

Zobraziť ponuku kovových máp

Naši partneri:

Tripcar - požičovňa 8 a 9-miestnych automobilov

PRIMUS spol. s r. o. – prepravky, paletové boxy, plastové palety pre priemysel a logistiku

Podzemné a nadzemné nádrže na vodu, vodomerné šachty, čerpadlá a nádrže na PHM
Kam ideš? – cestovateľský blog, poradenstvo a tvorba itinerárov

IBC kontajnery, plastové sudy, nádrže na vodu, plastové vedrá, odpadové nádoby