V rámci SR doprava zadarmo na všetky mapy

Mapy sveta na stenu môžu mať rôzne využitie. Poslúžia vám ako praktický, dekoratívny či vzdelávací prvok. Tu je niekoľko spôsobov, ako ich môžete využiť.

Váš osobný cestovateľský denník

Mapa sveta vám pripomenie vaše najkrajšie a najbláznivejšie dobrodružstvá. Označte si na nej všetky miesta, ktoré ste už navštívili. Môžete si na ňu pripnúť rôzne cestovateľské suveníry, pohľadnice alebo fotky z vašich ciest. Vymeňte chladničku za lepšie miesto a pripnite si na ňu aj cestovateľské magnetky.

Mapa sveta vám poslúži aj ako inšpirácia na budúce cesty. Vytvorte si na nej váš osobný "bucket list". S magnetickými pinmi rôznych farieb si označte miesta, ktoré by ste radi navštívili. Každý člen rodiny môže použiť vlastnú farbu a vytvoriť si tak svoj vlastný cestovateľský plán. Bude vás to motivovať splniť si svoje cestovateľské sny.

magnetky na mape svetaPripnite si magnetky z ciest na mapu sveta

Učte sa geografiu zábavným spôsobom

Mapa sveta na stene je tiež skvelým nástrojom pre vzdelávanie a štúdium geografie. Vytvorte pre deti súťaž, kde budú hádať konkrétnu krajinu, napr podľa vlajky alebo jej tvaru. Vytlačte si kartičky s obrázkami známych miest a označujte ich na mape, kde sa nachádzajú. Povzbuďte u nich záujem o geografiu hravou, interaktívnou formou. Spoznávajte spoločne kontinenty, krajiny, oceány a vzdelávajte sa o rôznych kultúrach a zaujímavých oblastiach sveta.

Podobne môžete rozdeliť študentov v triede do viacerých skupín a zorganizovať súťaž, ktorá skupina najrýchlejšie pripne všetky magnetky na správne miesta (krajiny, mestá, pamiatky).

Rozprávajte sa s deťmi o krajinách, ktoré ste už navštívili a povedzte im aj o miestach, ktoré navštívite spoločne. Budú sa tešiť o to viac.

mapa sveta hra slepa mapaZahrajte sa slepú mapu a hádajte, kde sa nachádzajú známe miesta

Jedinečný interiérový doplnok

Mapy sveta môžu byť skvelým dekoratívnym prvkom vo vašej domácnosti. Nájdite si to správne miesto, kde ju zavesíte. Môže to byť stena v obývacej izbe, jedálni alebo na chodbe. Vždy tak bude všetkým na očiach. V spálni vám pomôže snívať o ďalších dobrodružstvách a ak ju zavesíte deťom do detskej izby, vzbudíte u nich záujem o spoznávanie sveta. 

Ak už viete, kam si ju chcete zavesiť, o to jednoduchšie si vyberiete správnu veľkosť. Mapy sveta ponúkame v dvoch veľkostiach. Malú mapu s rozmermi 109 x 60cm a veľká má rozmer 182 x 100cm. Jej montáž je jednoduchá a môže to byť vaša ďalšia spoločná zábavná aktivita.

Mapa sveta v obývacej izbe vzbudí záujem u každéhoMapa sveta v obývacej izbe vzbudí záujem u každého

Ukážte, aký ste svetový hráč

Pracujete v spoločnosti, ktorá pôsobí vo viacerých krajinách? Ukážte to na mape. Označte si prevádzky po celom svete magnetkami s logom vašej firmy. Ukážete obchodným partnerom, že ste globálny hráč a motivujte tak aj svojich zamestnancov. Meetingovky alebo recepcie sú vhodným miestom, kam zavesiť mapu sveta. 

Magnetická mapa Slovenska je vhodná pre firmy, ktoré pôsobia vo viacerých mestách na slovenskom trhu. 

Ako cestovná kancelária môžete klientom jednoducho ukázať, kde všade ponúkate zájazdy. Bude tak pre nich jednoduchšie sa rozhodnúť pre konkrétnu krajinu. V kaviarňach a pražiarňach môžete zase svojim zákazníkom ukázať, z ktorých krajín a regiónov dovážate kávu. Magnetka s kávovým zrnom z konkrétnej oblasti bude čerešničkou na torte.

Označte si krajiny, v ktorých pôsobíte

Nástenná mapa sveta má mnoho využití a všetko závisí len od vašej predstavivosti. Nech ju použijete na vzdelávanie, plánovanie ciest, inšpiráciu, dekoráciu alebo akýkoľvek iný spôsob, mapa sveta vám pripomenie, aký rozmanitý a fascinujúci svet nás obklopuje.