V rámci SR doprava zadarmo na všetky mapy

Nosíte si z dovolenky nejaký suvenír? My sme si nosili magnetky na chladničku. Už nás ale nebavilo zakaždým hľadať a vyberať tú "správnu" magnetku. A tak nám napadlo, že si vyrobíme svoje vlastné cestovateľské magnetky. Stačia nám na to obyčajné mince.

Originálne magnetky vyrobené z mincí
Originálne magnetky vyrobené z mincí

Ako si vyrobiť magnetky z mincí?

Výroba je jednoduchá. Stačí pomocou tavnej pištole prilepiť magnet na mincu a hotovo :) Dá sa použiť aj lepidlo, ale výhodou tavnej pištole je, že magnet môžete dať z mince hocikedy bez poškodenia dole. 

Čo budete potrebovať:

mince z rôznych krajín
magnety 
tavná pištoľ

Mince môžete pred použitím vyčistiť, napríklad mydlom a starou zubnou kefkou. Prípadne na 15 minút ponoriť do octu so soľou a potom vyleštiť handričkou. Toto však odporúčame len na obyčajné mince s malou hodnotou. Ak chcete použiť nejaké starožitné kúsky, radšej sa poraďte s odborníkom.

Stačia vám len mince, magnety a tavná pištoľ

Možnosti sú nekonečné

Použite na všetky krajiny mince s rovnakou hodnotou či z rovnakého materiálu. Alebo si vyrobte viacero magnetiek s rôznymi mincami z tej istej krajiny a z času na čas ich vymeňte. Možností je neúrekom a vaša mapa (alebo chladnička) tak bude zakaždým vyzerať inak. Originálne a jedinečne.

Nestrácajte na dovolenke čas. Kým ostatní v posledný deň hľadajú stánok s magnetkami, vy si zájdite do miestnej kaviarne alebo pekárne. Vychutnajte si chvíľu oddychu a z výdavku si doma vyrobíte svoje vlastné magnetky :) 

Tak čo, akú magnetku si najbližšie prinesiete?